رفتن به بالا

خبرگزاری منطقه آزاد ماکو

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
  • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 28 May

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور در  بازدید از شهرک های صنعتی منطقه آزاد ماکو، احداث مجتمع کشت گلخانه ای را پر اهمیت خواند و گفت: توسعه گلخانه‌ها یکی از محوری‌ترین برنامه‌های دولت با هدف افزایش بهره‌وری و استفاده بهینه از آب است که با توجه به ظرفیت های منطقه آزاد ماکو سرمایه گذاری در […]

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور در  بازدید از شهرک های صنعتی منطقه آزاد ماکو، احداث مجتمع کشت گلخانه ای را پر اهمیت خواند و گفت: توسعه گلخانه‌ها یکی از محوری‌ترین برنامه‌های دولت با هدف افزایش بهره‌وری و استفاده بهینه از آب است که با توجه به ظرفیت های منطقه آزاد ماکو سرمایه گذاری در آن سود بخش است.
به گزارش خبرگزاری منطقه آزاد ماکو به نقل از وب سایت رسمی سازمان منطقه آزاد ماکو، علی اشرف منصوری با اشاره به اینکه اولویت ما واگذاری شهرک‌های کشاورزی به بخش خصوصی است،‌خاطرنشان کرد: از مجموع ۲۷۰۰ هکتار شهرک گلخانه‌ای برای واگذاری به سرمایه‌گذاران ۷۰۰ هکتار آن واگذار شده و مابقی در حال جذب سرمایه‌گذار است.
وی اضافه کرد: با توجه به چالش اساسی کشور در حوزه آب و اشتغال، احداث شهرک‌های گلخانه‌ای در دستور کار قرار گرفته و یکی از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی است.
منصوری  با بیان اینکه محصولات گلخانه‌ای به آب کمتری نیاز دارند، گفت: برای پیشبرد اهداف صادراتی هم توجه به این نوع کشت مؤثر است.
وی اضافه کرد: برای توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای در استان‌ها با جدیت باید به دنبال جذب سرمایه‌گذار باشیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی ایران اظهار امیدواری کرد: روز به روز فضای کشت گلخانه‌ای در کشور توسعه یابد، چرا که هم اکنون بیش از ۴۰۰ هزار هکتار سبزی و صیفی در فضای آزاد کشت می‌شود که اگر آن را به فضای گلخانه منتقل کنیم با یک دهم از این فضا می‌توانیم همان میزان محصول را تولید کنیم.
وی اضافه کرد: آذربایجان غربی از نظر تعداد، هشت درصد شهرک های کشاورزی کشور را داراست ؛ و منطقه آزاد ماکو نیز به خاطر هم مرزی با سه کشور خارجی، دسترسی به بازارهای اوراسیا، موقعیت جغرافیایی و قابلیت خاص بخش کشاورزی ظرفیت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در این بخش را دارد که می تواند بخش بزرگی از مشکلات اشتغال را نیز حل نموده و می تواند به قطب تولید محصولات گلخانه ای در سطح کشور تبدیل شود.

اخبار مرتبطنرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 42,000 ریال
GBP پوند انگليس 51,719 ریال
CHF فرانک سويس 43,450 ریال
SEK کرون سوئد 4,355 ریال
KWD دينار کويت 136,053 ریال
OMR ريال عمان 109,234 ریال
TRY لير ترکيه 6,228 ریال
رفتن به نوارابزار